Supra e Re arrin në Evropë, çmimi ‘djeg’ xhepin e blerësve - Bota Sot
Supra e Re arrin në Evropë, çmimi ‘djeg’ xhepin e blerësve

Auto

Supra e Re arrin në Evropë, çmimi ‘djeg’ xhepin e blerësve

Më: 15 janar 2019 Në ora: 17:38
Supra e Re

Versioni për tregun evropian do të jetë paksa ndryshe nga versioni amerikan i paraqitur në Detroit dhe do të jetë dukshëm më i shtrenjtë.

Toyota mbajti premierën botërore të gjeneratës së re të veturës së saj legjendare sportive në panairi e veturave në Detroit dhe audienca pati mundësinë të njihte versionin për tregun amerikan.

Ndërkohë, prodhuesi japonez ka zbuluar disa detaje në lidhje me shitjen e Supra të re në Evropë.

Për konsumatorët në kontinentin e vjetër, vetëm 900 automjete janë rezervuar për vitin e parë të prodhimit dhe dërgesat e para janë planifikuar për 2019.

Do të ketë dy paketa të pajisjeve - premium bazë dhe premium luksoze. Versioni premium, ndër të tjera, do të shfaqë ulëse me lëkurë të zezë dhe një sistem audio të veçantë JBL të përbërë nga 12 altoparlantë.

Çmimi do të ndryshojë nga vendet dhe modeli bazë në Britani të Madhe do të kushtojë 52,695 funte, ose shumë më shtrenjtë se Supra bazë për tregun amerikan, i cili kushton 49,990 dollarë.

Në Evropë, do të shitet edhe edicioni i kufizuar Supra A90 Edition, i cili vjen në një hije gri të errët gri të Storm Grey, me rrota aliazh të lehta.

Ky është një benzinë me 6 cilindra 3.0 turbo me 340 kuaj fuqi dhe 495 Nm, dhe posedon ndërrues automatik me 8 shpejtësi, me komanda manual në volan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...