Panairi në Detroit, vetëm VW nga Gjermania - Bota Sot
Panairi në Detroit, vetëm VW nga Gjermania

Auto

Panairi në Detroit, vetëm VW nga Gjermania

Më: 16 janar 2019 Në ora: 13:22
Detroit

Fuoristrada, kamionçina dhe makina sportive, ishin ato që u vendosën në qendër të skenës në shfaqjen automobilistike në Detroit, që nisi këtë vit me më pak prodhues automobilash dhe me më shumë paqartësi.

Prodhuesit thuajse i kanë braktisur makinat kompakte dhe sedanët, në një masë të madhe të tregut amerikano-verior, e këtë e tregonin edhe modelet e paraqitura në ekspozitë.

Kamionçinat dhe fuoristradat dominonin në shfaqjen më të hershme dhe më të rëndësishme në Shtetet e Bashkuara. Volkswageni ishte po ashtu i pranishëm, me një Passat të ri të tij.

Fordi prezantoi për të parën herë “Explorer SUV” të ridizenjuar, përfshirë një version hibrid. Fiat Chrysler zbuloi gjithashtu dizajnet e reja të modelit më të madh dhe popullor të tij, kamionçinës Ram.

Për ata që kërkojnë alternativa, prodhuesit e automobilave prezantonin edhe makina sportive dhe nostalgjike. Përveç Volkswagenit, prodhuesit gjermanë të automobilave e braktisën këtë vit ekspozitën e Detroitit, kjo edhe për shkak të disa ngjarjeve konkurrente në Nju Jork, Miami.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...