Shkoda crossover debuton në Gjenevë - Bota Sot
Shkoda crossover debuton në Gjenevë

Auto

Shkoda crossover debuton në Gjenevë

Më: 16 janar 2019 Në ora: 16:56
Shkoda crossover

Kompania çeke ka njoftuar se crossover më i ri në familjen SUV do të paraqitet në mars 2019 në panairin e veturave në Gjenevë.

Modeli i ri kombinon përfitimet e një SUV (pozitë më të lartë të ulëseve, hyrje / dalje më e lehtë) me gatishmërinë dhe drejtimin e një makine kompakt.

Tani për tani, Shkoda ka treguar vetëm siluetën Vision X, e cila do të bashkohet me Karoq dhe Kodiaq në SUV.

Imazhi siguron një vështrim në pjesën e përparme të makinës duke treguar një dizajn të njohur të dritave LED në krye dhe tregues dinamikë të integruar drejtimi.

Bazuar në matricën modulare transversale të grupit Volkswagen (MQB), crossover i ri i Shkoda ofron sisteme të reja ndihmëse si dhe shumë zgjidhje "të zgjuara" - një nga karakteristikat e markës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...