U prodhua 40 vjet më parë dhe nuk u vozit kurrë, ky Ford po mahnitë të gjithë - Bota Sot
U prodhua 40 vjet më parë dhe nuk u vozit kurrë, ky Ford po mahnitë të gjithë

Auto

U prodhua 40 vjet më parë dhe nuk u vozit kurrë, ky Ford po mahnitë të gjithë

Më: 4 shkurt 2019 Në ora: 14:03
Foto

Bëhet fjalë për modelin MkI Fiesta me motor prej 957 cc që ishte ekspozuar në muzeun e shkencës në Londër që nga viti 1980 deri më 2017, dhe që asnjëherë nuk kishte dalë në rrugë për një xhiro.

Ajo mund të jetë e kujtdo që është i gatshëm t’i paguaj 8,500 funte. Ndërsa sa i përket karakteristikave të Ford Fiesta, ka motor 957 cc që prodhon 45 bhp, kurse shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë e arrin për 18 sekonda.

Shpejtësia maksimale është 135 kilometra në orë, kurse më 2 shkurt pritet të dalë në shitje. Sipas mediave angleze tashmë kanë shprehur interesim shumë persona që këtë veturë ta kenë në garazh. 

Image
Image

 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...