Mazda3 Skyactiv-X vjen me 180 kuaj fuqi - Bota Sot
Mazda3 Skyactiv-X vjen me 180 kuaj fuqi

Auto

Mazda3 Skyactiv-X vjen me 180 kuaj fuqi

Më: 10 shkurt 2019 Në ora: 16:37
Mazda3 Skyactiv-X

Të dhënat nga faqja zyrtare e Mazda në Sllovaki, përveç detajet e motorizimit dhe paketave të pajisjeve, gjithashtu zbulojnë çmimin e kësaj makine.

Sipas këtij informacioni, Mazda Skyactiv-X3  benzinë prodhon 180 kuaj fuqi dhe 222 Nm. Në Sllovaki, Skyactiv-X do të jetë në dispozicion në paketat më të pasura të pajisjeve, GT dhe GT Plus, dhe konsumatorët do të jenë në gjendje të zgjedhin midis kutisë së shpejtësisë manuale dhe automatike.

Variacioni i hatchback do të jetë i disponueshëm në makinë standarde të përparme ose në të gjitha boshtet. Versioni limuzinë do të shitet ekskluzivisht në boshtet e përparme.

Mazda3 më e lirë e pajisur me benzinë Skyactiv-X me 180 kuaj fuqi në Sllovaki do të kushtojë 23,190 euro. Është një version me makinë të përparme dhe një transmetim manual.

Ata që duan një hatchback të pajisur me të gjitha boshtet dhe transmetim automatik të shpejtësisë do të paguajnë 29.290 euro.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...