Prodhohen vetëm 20 vetura: Bugatti Chiron Sport "110 Ans Edition" - Bota Sot
Prodhohen vetëm 20 vetura: Bugatti Chiron Sport "110 Ans Edition"

Auto

Prodhohen vetëm 20 vetura: Bugatti Chiron Sport "110 Ans Edition"

Më: 10 shkurt 2019 Në ora: 16:57
Bugatti Chiron Sport "110 Ans Edition"

Bugatti feston ditëlindjen e tij të 110-të me një version të veçantë të modelit Chiron.

Chiron Sport "110 Ans Edition" është i bazuar në Bugatti Chiron Sport të rregullt dhe do të jetë në dispozicion vetëm në ngjyrën Steel Blue me elemente të fibër karboni, si dhe me detaje dekorative në ngjyrat e flamurit francez.

Ulëset sportive shoqërohen me nuanca të jashtme të makinës dhe janë të veshura me lëkurë.

Image

Motori është 8.0-litra  W16 që nuk ka ndryshime me Chiron standard, duke pasur parasysh se 1,500 kuaj fuqi dhe 1.600 Nm janë të mjaftueshme.

Çmimi i Bugatti Chiron Sport "110 Ans Edition" ende nuk dihet dhe do të prodhohen vetëm 20 kopje të këtij versioni të veçantë.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...