Subaru prezanton Outback-in e ri në 2019 - Bota Sot
Subaru prezanton Outback-in e ri në 2019

Auto

Subaru prezanton Outback-in e ri në 2019

Më: 10 shkurt 2019 Në ora: 17:47
Subaru

Subaru në panairin aktual të veturave në Çikago shfaqi premierën e gjeneratës së re të shtatë të limuzinës Legacy dhe lëvizja e ardhshme logjike është lansimi i modelit Outback.

Pritet që gjenerata e re e Outback do të bazohet në platformën Subaru Global me një bazë mekanike, dhe paleta e motorit do të merret nga Legacy i ri.

Modeli bazë i vozitjes do të mundësohet nga një motori me katër cilindra 2,5 litërsh me 185 kuaj fuqi dhe 240 Nm, ndërsa për blerësit në dispozicion do të jetë edhe motori turbo me 260 kuaj fuqi dhe 375 Nm. Të dyja variantet do të jenë të pranishme në të katër boshtet, me kutitë automatike CVT si opsionin e vetëm.

Image

Outback do të mbështetet me stilin e Legacy në frontin e tij. Ndërsa Legacy do të dalë në shitje në vjeshtë, Subaru Outback i ri, në varësi të datës së premierës, do të mbërrijë në shitje me shumë gjasa para fundit të këtij viti ose më së largu në fillim të vitit 2020.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...