Bugatti Chiron Sport shënon 110 vjetorin me një edicion të limituar - Bota Sot
Bugatti Chiron Sport shënon 110 vjetorin me një edicion të limituar

Auto

Bugatti Chiron Sport shënon 110 vjetorin me një edicion të limituar

Më: 10 shkurt 2019 Në ora: 19:49
Bugatti

Për nderim të krijuesit dhe shtëpisë në Molsheim të Francës, edicioni është quajtur ‘110 ans Bugatti’. Gjithçka do të jetë e përfunduar në një të kaltër të veçantë, për të kujtuar makinat e para franceze që ishin të lyera në po të njëjtën nuancë.

Sikur eksterieri edhe në brendi të gjitha pjesët metalike janë nga fibrat e karbonit, teksa ulëset dhe pjesët anësore, nga lëkura e përpunuar.

Bazuar në pamjet, mund të themi se ky Bugatti është një vepër arti, ndërsa nuk ka dyshim se edhe do të jetë i shpejtë.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...