Vetura që kushton 16 milionë euro - Bota Sot
Vetura që kushton 16 milionë euro

Auto

Vetura që kushton 16 milionë euro

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 16:33
Bugatti

Prodhuesi francez i superveturave Bugatti do të prezantojë një veturë me vlerë 16 milionë euro në panairin e automobilave muajin e ardhshëm në Gjenevë.

Sipas mediave, Bugatti do të prezantojë një veturë unike në sallonin e makinave më të njohura. Ai është porositur nga askush tjetër përveç 81-vjeçarit Ferdinand Pieh, ish-drejtor i Volkswagen Group, nipi i Ferdinand Porsche.

Hiper-makina do të udhëheqë ekipin Bugatti në Gjenevë për të shënuar përvjetorin e 110-të të kompanisë. Makina bazohet në modelin Chiron, dhe si varianti Divo dallon nga një trup unik që kap vlerën 16 milionë euro.

Modeli i modifikuar ka motor 8-litra quad-turbo W16 me 1.500 kuaj fuqi dhe 1.600 Nm.

Përveç kësaj makine, Bugatti gjithashtu do të shfaqë në Gjenevë një edicion të veçantë të ditëlindjes të Chiron Spot 110 Ans Editon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...