Subaru hibrid arrin në Evropë - Bota Sot
Subaru hibrid arrin në Evropë

Auto

Subaru hibrid arrin në Evropë

Më: 13 shkurt 2019 Në ora: 14:59
Subaru

Pas SHBA-së dhe Japonisë, makina hibride Subaru gjithashtu do të shitet në kontinentin evropian.

Prodhuesi japonez "ka elektrifikuar" motorin e saj klasik dhe kjo teknologji do të ketë një premierë evropiane në panairin e veturave muajin e ardhshëm në Gjenevë.

Subaru do të ekspozojë dy modele të pajisura me e-Boxer në Gjenevë, por nuk dihet nëse janë hibride të thjeshta ose plug-in.

Spekulohet se një nga dy modelet mund të jetë STI i ri WRX, dhe gjenerata e ardhshme e kësaj makine do të jetë koncepti i Viziv Performance STI nga viti 2017. Një nga kandidatët është Crosstrek Hybrid, dhe është një variant plug-in i modelit Crosstrek që është aktualisht i pranishëm vetëm në SHBA.

Përveç makinave hibride, Subaru do të prezantojë edhe një kamionçinë të rinovuar Levorgit në Gjenevë me një motor boksier 2.0-litërsh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...