Mistubishi ASX përditësohet në mënyrë të konsiderueshme - Bota Sot
Mistubishi ASX përditësohet në mënyrë të konsiderueshme

Auto

Mistubishi ASX përditësohet në mënyrë të konsiderueshme

Më: 13 shkurt 2019 Në ora: 15:14
Mitsuhishi japonez

Mitsuhishi japonez do të paraqesë crossover-in ASX-në e rifreskuar në Panairin e veturave të Gjenevës muajin e ardhshëm.

Nuk bëhet fjalë për një brez të ri të këtij kompozimi kompakt, por vetëm një model të ri të ridizajnuar, i cili është i njohur në Azi si RVR dhe në Amerikën e Veriut si Outlander Sport. Megjithatë, ky është ndryshimi më i rëndësishëm në modelin që u prezantua për herë të parë në vitin 2009.

ASX ka pësuar ndryshime të rëndësishme në pjesën e jashtme, siç është koncepti i "Dynamic Shield" i Mitsubishi-t. Një maskë masive e përparme, dritat e reja të ngjashme me ato të modelit Exlipse Cross, dritat e mjegullës, si dhe një parakolp të ri përpara.

Sa i përket sfondit, LED i ri është grupi i fundit i dritave dhe gjithashtu një parakolp i ri me një vështrim më të fuqishëm. Brenda, ASX për 2020 mori një sistem multimedial Audio Audio Link (SDA) me një ekran me prekje 8 inç, navigacion TomTom në pako më të larta të pajisjeve.

Ekzistojnë gjithashtu aplikacione që tregojnë nivelin e mbetur të karburantit dhe stacionin më të afërt të gazit, si dhe një nivel optimal të mirëmbajtjes dhe shërbimit. ASX do të ketë një motor benzinë me katër cilindra MIVEC 2.0 litërsh me një transmetim manual me pesë shpejtësi për tregun evropian.

Opsioni i dytë është modeli më i shpejtë INVECS 3-III CVT me Sport Mode, me opsionin e vozitjes në pjesën e përparme ose në të dyja boshtet. Mitsubishi nuk ka njoftuar specifikimet, por pritet të jetë si në modelin Outlender me 150 kuaj fuqi dhe 195 Nm.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...