Shoferët e ngathtë me aftësitë më të dobëta për të parkuar - Bota Sot
Shoferët e ngathtë me aftësitë më të dobëta për të parkuar

Auto

Shoferët e ngathtë me aftësitë më të dobëta për të parkuar

Më: 14 shkurt 2019 Në ora: 21:38
Foto

Parkimi është një prej manovrave më të lehta, sepse kërkon shpejtësi të ulët dhe vetëm fokusim të lëvizjes, brenda linjave të lejuara, transmeton Telegrafi.

Mirëpo, duket se ka shoferë aq të ngathtë dhe me aftësi tepër të dobëta parkimi, sa që nuk arrijnë ta lënë veturën ku duhet.

Nëse shikimi i tyre është në rregull, një ndër kërkesat themelore për të mbajtur patentën e shoferit, atëherë këto parkime janë absolutisht më të këqijat ndonjëherë.

Apo, janë shofer që nuk brengosen nëse bllokojnë të tjerët dhe nuk iu lë përshtypje nëse vetura tyre mund të jetë në rrezik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...