Ferrari së shpejti zbulon një model hibrid me V8 - Bota Sot
Ferrari së shpejti zbulon një model hibrid me V8

Auto

Ferrari së shpejti zbulon një model hibrid me V8

Më: 17 shkurt 2019 Në ora: 16:13
Ferrari italian

Ferrari italian do të prezantojë këtë vit një superautomobil me motor hibrid V8.

Kompania nuk përgatit një version të veçantë të modelit të prodhimit, furnizimet e të cilit do të fillojnë në vitin 2020.

Makina që pritet të promovohet në një eveniment të veçantë pritet të jetë më i fortë se 488 Pistus që ka një 711 kuaj fuqi.

Drejtori i Ferrarit Louis Camileri njoftoi një model të ri gjatë një takimi të investitorëve të Ferrarit dhe një burim i brendshëm i paidentifikuar zbuloi se bëhet fjalë për një hibrid në të cilin bazohet V8.

Para vdekjes, ish-drejtor i Grupit të FCA, Sergio Marchionne, njoftoi se kompania po punon në një makinë hibride V8 që do të jetë gati për këtë vit.

Camileri tha se një Ferrari plotësisht elektrik mund të pritej pas vitit 2022, por nuk deshi të zbulojë detajet. Ndërkohë, Ferrari SUV i parë është duke pritur.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...