Alfa Romeo Tonale SUV do të hyjë në prodhim gjatë vitit që vjen - Bota Sot
Alfa Romeo Tonale SUV do të hyjë në prodhim gjatë vitit që vjen

Auto

Alfa Romeo Tonale SUV do të hyjë në prodhim gjatë vitit që vjen

Më: 10 mars 2019 Në ora: 18:17
Alfa Romeo Tonale SUV

Tregu është i mbushur me SUV nga të gjitha llojet, megjithatë, prodhuesit nuk ndalojnë së sjelli të reja, sepse kërkesa për to po shkon duke u shtuar.

Audi Q3, BMW X1, BMW X2, Cadillac XT4, Infiniti QX30, Jaguar E-Pace, Lexus UX, Mercedes GLA, dhe Volvo XC40 janë të gjitha të kompletuara.

Megjithëse këtij ahengu, Alfa Romeo i është bashkëngjitur pak vonë, Tonale SUV që u shfaq në Geneva Motor Show, mahniti me paraqitjen.

“Synimi ynë është që ta sjellim të prodhuar, ashtu siç edhe u shfaq si koncept. Gjithçka është gati, që të hyjë në prodhim gjatë vitit që vjen” kanë thënë një zyrtar i prodhuesit italian. Duke pasur parasysh se do të hyjë në prodhim në fund të vitit, pritet që të lansohet në treg më 2021.

Këto janë të dhënat e vetme që u bënë të ditura për Alfa Romeo Tonale, që në panair ka treguar vetëm se si duket. 

Image
Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...