Vetura e tretë sportive Toyota nuk do të jetë model Sub-86 - Bota Sot
Vetura e tretë sportive Toyota nuk do të jetë model Sub-86

Auto

Vetura e tretë sportive Toyota nuk do të jetë model Sub-86

Më: 11 mars 2019 Në ora: 19:32
Toyota

Ndërsa Toyota ka plane për një makinë të tretë sportive për të plotësuar modelet 86 dhe Supra, nuk ka gjasa që ajo të vendoset nën gamën 86.

Kjo është bërë e ditur nga kreu i kompanisë, Tetsuya Tada.

Duke folur në panairin e veturave në Gjenevë, Tada tha se shumica e njerëzve presin modelin më të vogël nga "Tre vëllezërit", dhe ata presin që ajo të jetë më e volitshme sa i përket çmimit, por në realitet, dalja me një makinë kompakte të vogël sportive është mjaft e vështirë.

Në vend të kësaj, ka më shumë gjasa që makina e re, e cila sipas portalit Evo, do të jetë një makinë sportive mes motorëve përgjatë linjave të MR2, do të ketë një çmim diku midis 86 dhe Supra.

Nëse pasardhësi i mundshëm MR2 arrin të ofrojë më shumë energji se 86 me llojin e trajtimit të MR2 të viteve të kaluara, Toyota do të ketë një fitues në duart e tyre, veçanërisht nëse arrin të ofrojë çmimin nën 40.000 dollarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...