Motorët dizel nuk vdesin - Volvo paralajmëron gjeneratën e re - Bota Sot
Motorët dizel nuk vdesin - Volvo paralajmëron gjeneratën e re

Auto

Motorët dizel nuk vdesin - Volvo paralajmëron gjeneratën e re

Më: 13 mars 2019 Në ora: 13:59
Motorët dizel

Volvo ka qenë e fokusuar në elektrizimin e modeleve të saj duke nisur një numër të versioneve hibride, por motorët me naftë do të mbijetojnë për të paktën një herë tjetër.

Pothuajse të gjitha modelet e reja Volvo ende mund të blihen në versione me motorë dizel, dhe me gjasë do të jenë të paktën edhe 3-4 vjet.

Përkatësisht, kompania konfirmoi se është duke u përgatitur gjenerata e re e motorëve me naftë, e cila do të paraqitet më vonë këtë vit.

"Do të fillojmë gjeneratën e ardhshme të motorëve me naftë në qershor," njoftoi CEO i Volvo Lex Kerssemakers në një intervistë për Autocar.

Ai shtoi se është normale që ky brez i ri të zgjasë 3-4 vjet dhe se sa i përket Volvo, motorët me naftë ndoshta nuk do të ofrohen më për 5-6 vjet

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...