Fiat tërheq 862.560 makina në SHBA - Bota Sot
Fiat tërheq 862.560 makina në SHBA

Auto

Fiat tërheq 862.560 makina në SHBA

Më: 13 mars 2019 Në ora: 16:53
Fiat Automobile (FCA)

Tërheqja e automjeteve do të kryhet në faza gjatë gjithë vitit, njoftoi sot agjencia Bloomberg.

Automjetet që do të tërhiqen janë modelet "Jeep", "Dodge", "Crysler" dhe SUV, prodhuar në periudhën 2011-2016,

Në janar, FCA ra dakord të paguajë rreth 800 milionë dollarë në emër të gjobave dhe kostove që lidhen me zgjidhjen e kërkesave të paraqitura nga disa shtete të SHBA, pronarët e makinave dhe Departamenti i Drejtësisë, i cili pretendonte se kamionët Fiat dhe SUV automjetet me naftë shkelin rregullat për ajrin e pastër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...