VW punon në I.D për qytet, por nuk do të jetë si Polo - Bota Sot
VW punon në I.D për qytet, por nuk do të jetë si Polo

Auto

VW punon në I.D për qytet, por nuk do të jetë si Polo

Më: 14 mars 2019 Në ora: 19:25
VW

Volkswagen gjerman do të prezantojë disa modele të automjeteve elektrike vitet e ardhshme dhe kryesisht të njohura në linjën e familjes I.D.

Përveç Buzz, Crosz, Vizzions, R dhe Hatchbacks, VW gjithashtu punon në një model më të vogël sesa në një variant kompakt të hatchback.

Drejtori i përgjithshëm i Grupit VW Herbert Dies theksoi se arkitektura elektrike MEB gjithashtu përfshin mbështetjen për makinat e vogla të qytetit.    

Dies konfirmuar për Auto Express se vetura e parë I.D. e kompanisë arrin në vitin 2023.    

"Do të jetë më i vogël se Golfi. Ne jemi duke punuar dhe ai pritet të vijë në vitin 2023. Ne duhet ta bëjmë këtë nëse dëshirojmë të kemi një pjesë në tregun që po planifikojmë," tha ai. Dies nuk ka dashur të zbulojë detaje rreth paraqitjes së I.D të parë, por është e mundur që ai do të jetë një crossover ngjashëm me T-Cross. VW forcon elektricitetin në markat e veta elitare Audi dhe Porsche përpara futjes së një flote automjetesh në segmente më të qasshme, siç është klasa ku ndodhet modeli Polo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...