Cadillac CT6 do të rikthehet me çmim më të lartë se më parë - Bota Sot
Cadillac CT6 do të rikthehet me çmim më të lartë se më parë

Auto

Cadillac CT6 do të rikthehet me çmim më të lartë se më parë

Më: 16 mars 2019 Në ora: 15:30
Cadillac CT6

Iu deshën vetëm dy ditë gjatë janarit të vitit të kaluar, që ky Cadillac i 550 kuaj fuqive, të shitej në tërësim.

Ishte lansuar në vetëm 275 njësi, që kushtonin nga 90 mijë dollarë dhe kërkesa për to ishte shumë e madhe.

Meqenëse ka shumë interesim, Cadillac ka vendosur që ta rikthejë në prodhim, duke lansuar kësaj radhe edicionin CT6-V.

Image

Mirëpo, kjo nuk vjen lirë, pasi pritet që të ketë çmimin më të shtrenjtë se më parë, pasi për modelin bazë kërkohen 4,000 dollarë më shumë.

Në anën tjetër, Cadillac CT6 me gjithë këtë çmim, është shumë më i lirë se rivali BMW 760i që kushton rreth 160 mijë dollarë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...