Audi TT mund të kthehet në një makinë elektrike sportive - Bota Sot
Audi TT mund të kthehet në një makinë elektrike sportive

Auto

Audi TT mund të kthehet në një makinë elektrike sportive

Më: 16 mars 2019 Në ora: 15:33
Audi TT

Javën e kaluar, mësuam se modeli TT do të vazhdojë edhe më tutje, pasi u prezantua versioni që do ta shohim gjatë vitit 2019.

Megjithatë, e ardhmja e kësaj veture në këtë formë, mbetet e vështirë sepse ka rënë në masë të madhe kërkesa për vetura sportive dhe nuk pritet të ketë kërkesa për të.

Bram Schot që është udhëheqësi kryesor në Audi, ka bërë të ditur, se kjo mund të jetë gjenerata e fundit e këtij modeli, në këtë formë. “Për një ikonë, gjithnjë ka të ardhme. Ka mundësi edhe të zëvendësohet, por jo në tërësi” ka thënë Schot.

Image

Duke mos dhënë specifika, ai ka pohuar se Audi TT mund të kthehet në makinë elektrike sportive dhe të vazhdojë prodhimin dhe të jetë shumë e kërkuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...