Ford ta kthejë Crown Vic - Bota Sot
Ford ta kthejë Crown Vic

Auto

Ford ta kthejë Crown Vic

Më: 17 mars 2019 Në ora: 09:48
Crown Vic

E lansuar me 2008, Ford Crown Victoria apo vetwm Crown Vic ishte shumë i kërkuar për kohën, ndërsa gjenerata e dytë që doli më 2012, nuk hyri më në prodhim.

Në mesin e shumë modeleve të reja, ky nuk duket se është rikthyer ndonjëherë, vetëm se klientëve nuk është se ju mungon.

Ishte dizejnatori Karan Adivi, që e ri konstruktojë këtë veturë dhe të gjithë shikuesit, ishin të gatshëm tia kërojnë Ford që ta kthejë.

I gjatë, i ulët dhe shumë më i egër se Crown Vic i dikurshëm. Madje, me katër dyer dhe me hapësirë të bollshme, ky Ford duket se ka mundësi të mira edhe për elektrizim.

Megjithëse gjithçka është në rregull, ende nuk dihet nëse Ford, mund të konsiderojë ta krijojë Crown Vic në ndonjë të ardhme.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...