AC Schnitzer me paketë të re për BMW M2 Competition, përforcohet në 500 kuajfuqi - Bota Sot
AC Schnitzer me paketë të re për BMW M2 Competition, përforcohet në 500 kuajfuqi

Auto

AC Schnitzer me paketë të re për BMW M2 Competition, përforcohet në 500 kuajfuqi

Më: 18 mars 2019 Në ora: 14:25
BMW M2 Competition

Kompania e njohur AC Schnitzer që nga viti 2016 ka ofruar paketën për modifikimin e modelit të rregullt M2 të BMW-së, ndërsa tani ofron paketën e re edhe për versionin M2 Competition.

Kompania, ndër të tjera, në paketën e re ka përfshirë set të ri të rrotave prej 19 dhe 20-inç nga alumini, mbrojtësin e përparmë të ri shtesë (spoiler), mbrojtësin shtesë (spoiler) mbi bagazh, mbrojtësin e ri të pasmë shtesë (difuzer), si dhe sistemin e ri sportiv të shkarkimit të gazrave.

Gjithashtu, në paketën e re për këtë M2 Competition përfshihen edhe amortizatorët e modifikuar (tani vetura është më e ulët për 30 deri në 40 mm), sistemin më të fortë të frenimit, elementet e reja në interier, si dhe paketën për përforcimin e motorit.

Tani, motori i BMW M2 Competition me gjashtë cilindra është përforcuar në 500 kuajfuqi ndërsa të dhënat për përshpejtimin dhe shpejtësinë maksimale ende nuk janë zbuluar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...