Land Rover Defender me motor nga BMW - Bota Sot
Land Rover Defender me motor nga BMW

Auto

Land Rover Defender me motor nga BMW

Më: 20 mars 2019 Në ora: 08:13
Land Rover Defender

Brenda një kohe të shkurtër, prodhuesi britanik pritet ta shfaqë zyrtarisht modelin Defender. Me afrimin e kohës së prezantimit, bëhen të ditura detajet e kësaj makine, që deri më tani është parë vetëm nga jashtë.

Raportohet se Land Rover ka nënshkruar bashkëpunim me BMW, që ta furnizojë me motorë, që do të instalohen në këtë veturë për të gjitha terrenet.

Megjithëse nuk dihet se cili motor, apo nga cila veturë do të përzgjidhet për Defender, por besohet se do të jetë i të dyja funksioneve, si me djegie të brendshme, si dhe hibrid i elektrifikuar.

Bashkëpunimi mes këtyre dy kompanive nuk është i parë, pasi në vitin 1994 Rover Group kishte kërkuar ndihën e BMW, që e furnizoi me motor për Range Rover dhe Freelander.

Motorët me nga 192 kuaj fuqi, Land Rover i ka përdorur deri në vitin 2000.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...