Ferrari zbulon makinën që nuk do të ketë kurrë kopje - Bota Sot
Ferrari zbulon makinën që nuk do të ketë kurrë kopje

Auto

Ferrari zbulon makinën që nuk do të ketë kurrë kopje

Më: 26 mars 2019 Në ora: 21:26

Ferrari, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka zbuluar sot modelin e saj të ri, P80/C, një makinë kryesisht për pista garash. Një ekzemplar unik, i porositur dhe ndërtuar posaçërisht për një klient nga Hong Kongu, emri i të cilit nuk bëhet i ditur.

Për të projektuar dhe ndërtuar këtë makinë janë dashur 4 vite, ku modeli bazë ka qenë 488GT3. Makina e re me dy ulëse, është tepër moderne e frymëzuar edhe nga modeli Dino 206 si dhe është e përshtatshme edhe për rrugët e zakonshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...