Volkswagen: Shitjet më të mira të SUV-ve zvogëlojnë efektet e kostove ligjore - Bota Sot
Volkswagen: Shitjet më të mira të SUV-ve zvogëlojnë efektet e kostove ligjore

Auto

Volkswagen: Shitjet më të mira të SUV-ve zvogëlojnë efektet e kostove ligjore

Më: 2 maj 2019 Në ora: 13:23
Foto ilustrim

Shitjet më të mira të SUV-ve dhe reduktimet e kostove ndihmuan Volkswagen gjerman (VW) për të minimizuar efektet e një miliard euro në emër të kostove ligjore dhe për të bërë një parashikim të fitimit operativ në tremujorin e parë.

Kjo gjithashtu pasqyroi ngritjen në vlerën e aksioneve të kompanisë me 3.3% këtë mëngjes, sipas agjencisë Reuters.

Të ardhurat e VW para interesave dhe taksave (EBIT) ra në 3.9 miliardë euro në tremujorin e parë, nga 4.2 miliardë euro nga e njëjta periudhë e vitit të kaluar, por ishte në përputhje me 3.92 miliardë euro siç kanë pritur analistët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat