Ford GR me rrota tejët joshëse të titaniumit, të printuara në 3D - Bota Sot
Ford GR me rrota tejët joshëse të titaniumit, të printuara në 3D

Auto

Ford GR me rrota tejët joshëse të titaniumit, të printuara në 3D

Më: 29 maj 2019 Në ora: 16:53
Ford GR

Gjenerata e dytë e rrotave HRE 3D, janë edhe më të mira se ato që ishin më parë.

HRE Wheels ofron formate të ndryshme rrotash për vetura, të kualitetit të lartë dhe me tri pjesë të kombinuara.

Mirëpo, duket se këto rrotë nga titaniumit, për printuara 3D, janë më komplekse dhe me dizajnin më të përpunuar ndonjëherë.

Fillimisht, të ashtuquajturat HRE3D+ i kemi parë në një McLaren gjatë nëntorit të vitit të kaluar, ndërsa me kohë ato janë zhvilluar edhe më shumë, sa i përket prosesit të printimit. Tani që janë lansuar si pjesë e gjeneratës së dytë, HRE janë edhe më të mira.

Rrotat që për herë të parë janë vënë në një Ford GR, u printuan nëpërmjet sistemit të veçantë 3D, që shkakton vetëm pesë për qind humbje materiali, ndërsa janë shumë edhe më të lehta.

Këto rrota janë ndërtuar në dy formate, me 20 inë që peshojnë 7.2 kilogramë apo 21 inç dhe peshë prej 8.6 kilogramëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...