Tesla përgatit modelin S me autonomi 644 km - Bota Sot
Tesla përgatit modelin S me autonomi 644 km

Auto

Tesla përgatit modelin S me autonomi 644 km

Më: 30 maj 2019 Në ora: 17:01
Tesla përgatit modelin S

Modeli S i përmirësuar do të debutojë në shtator dhe do të përfshijë ndryshime në enterier, të cilat do të frymëzohet nga dizajni i tretë i Modelit 3.

Përmirësimi i sedan luksoze Tesla duhet të ketë kontrolle më pak fizik se tani, si enterier minimal, si ajo e Modelit 3, ku të gjitha funksionet dhe parametrat transferohen në një ekran të madh me prekje qendrore.

Modeli S nuk do të ketë panel klasik të instrumenteve në frontin e shoferit, por të dhënat mbi parametrat e makinës do të jetë në dispozicion vetëm në ekranin me prekje, transmeton KosovaPress.

Informacionet mbi performancat aktualisht nuk dihen, por sipas CNBC, Modeli S për 2020 do të ketë përmirësime në bateri dhe autonomi më të madhe. Me një mbushje të baterisë, vetura do të jetë në gjendje të udhëtojë deri në 644 km, e cila është 50 km gjatë se modeli aktual me versionet Long Range.

Nuk dihet se çfarë lloj të ndryshimeve stilistike do të pësojë pjesa e jashtme e Model S, por thuhet se kjo makinë do të prodhohet në të ardhmen në të njëjtën linjë të prodhimit me modelin X, në mënyrë për të liruar kapacitetin për crossoverin e ri, modeli Y.

Modeli Y pritet të fillojë të prodhohet në fillim të gjysmës së parë të vitit 2020.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...