Cadillac zgjeron linjën e performancës së V-series - Bota Sot
Cadillac zgjeron linjën e performancës së V-series

Auto

Cadillac zgjeron linjën e performancës së V-series

Më: 31 maj 2019 Në ora: 09:54
Foto ilustrim

Cadicall ka zgjeruar linjën e V-series me modele të reja.

Cadillac po ndryshon strategjinë e saj për subbrandin e saj të V-së për të bërë modelet më të arritshme për një audiencë më të gjerë të konsumatorëve.

Ekzekutivët gjerësisht detajojnë ndryshimet kur zbulojnë një nga dy modelet V-series të sedans të reja CT4 dhe 2020 CT5, të cilat do të dalin në shitje në fillim të vitit 2020. Tradicionalisht, gjithmonë ka qenë një makinë V-seri, raporton “Autonews”.

Strategjia e re përfshin opsione të ndryshme të motorrit në të dy automjetet – një e drejtuar për shoferin e përditshëm i cili dëshiron një performancë dhe një model më tradicional, të aftë për pista.

“Kishte sinqerisht disa njerëz që ishin të frikësuar nga makinat,” tha Presidenti i GM GM Reuss pas zbulimit. “Kur bëmë një seri V, ata ishin hammers … ka disa frikësim atje.”

Dy variantet e serive V do të përfshijnë opsione të ndryshme motorike, estetikë dhe aftësi të performancës.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...