Veturat garuese të ‘Volkswagen’ dhe ‘Nurburgring’ në garë, ja kush del fitues - Bota Sot
Veturat garuese të ‘Volkswagen’ dhe ‘Nurburgring’ në garë, ja kush del fitues

Auto

Veturat garuese të ‘Volkswagen’ dhe ‘Nurburgring’ në garë, ja kush del fitues

Më: 6 qershor 2019 Në ora: 18:14
‘Volkswagen’ dhe ‘Nurburgring’

Këtë javë, kompania gjermane e automobilave ‘Volkswagen’ ka pasur arsye për të festuar.

Kjo, pasi modeli ‘ID.R’, prodhim i vetë kompanisë, është bërë vetura më e shpejtë ndonjëherë në një xhiro, duke mposhtur Nurburgring-un.

Fuqizimi i ‘ID.R’ mundësohet nga një palë motorësh elektrikë, që ia mundësojnë veturës të ketë 670 kuaj-fuqi.

Ndiqeni videon e momentit të suksesit të ‘ID.R’ më poshtë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...