Shoferët e BMW-së marrin më së shumti dënime në trafik - Bota Sot
Shoferët e BMW-së marrin më së shumti dënime në trafik

Auto

Shoferët e BMW-së marrin më së shumti dënime në trafik

Më: 11 qershor 2019 Në ora: 16:16
BMW

Shoferët e makinave BMW ka më shumë mundësi të marrin dënime për shkeljen e rregullave të trafikut.

Sipas një studimi të realizuar nga Money Super Market, ka analizuar mbi gjashtë milionë dënime gjatë pesë viteve të kaluara.

Këto dënime përfshinin vozitjen e shpejtë, vozitjen në gjende të dehur, kalimi kur është semafori i kuq, aksidentet e të tjera.

Vozitësit e serive 730d kanë qenë në krye të listës, pastaj janë ata të 225d dhe Maserat GranTurismo.

Ndërsa më së paku dënime kanë vozitësit e veturës Rover, Ford KA, Hyundai dhe Nissan.

Burrat kanë probalitet të dënohen më shumë se gratë me 9 përqind.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...