Moment i rëndë: Vetura godet motoristin duke kaluar në të kuqen - Bota Sot
Moment i rëndë: Vetura godet motoristin duke kaluar në të kuqen

Auto

Moment i rëndë: Vetura godet motoristin duke kaluar në të kuqen

Nga: A.H Më: 16 qershor 2019 Në ora: 14:34
Motorist

Motoristi Jason Pieterse është goditur nga një veturë në Bloemfontein, Afrikë.

Pamjet tregojnë se shpejtësia e madhe që kishte vetura bëri që të mos ndalej pavarësisht se ishte drita e kuqe e semaforit. Kështu, vetura goditi motoristin, duke e shtyrë 50 këmbë tutje, ndërkohë që motori pothuajse u shkatërrua, transmeton Bota sot.

Pieterse, 22 vjeçar, u la në rrugë si i vdekur, derisa njerëz të tjerë e gjetën dhe e dërguan në spitalin më të afërt. Ai mbeti në komë për katër ditë, ndërkaq kur u zgjua nuk mundi më të fliste qartë./Botasot/

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat