Mercedesi që u vlerësua me pesë yje në testin e sigurisë - Bota Sot
Mercedesi që u vlerësua me pesë yje në testin e sigurisë

Auto

Mercedesi që u vlerësua me pesë yje në testin e sigurisë

Më: 8 shtator 2019 Në ora: 19:50
Foto ilustrim

Euro NCAP vazhdoi edhe me një raund tjetër të testimeve, gjatë duke testuar shtatë automjete të reja, përfshirë këtu edhe Mercedes-Benz EQC.

Vetura elektrike mori një vlerësim maksimal të sigurisë me 5 yje.

Mbrojtja e pasagjerëve të rritur dhe fëmijëve u vlerësua 96-90 përqind, ndërsa ndihma për sigurinë dhe këmbësorët në 75 përqind.

Edhe një model tjetër i Mercedes u vlerësua me 5 yje. Bëhet fjalë për modelin e ri CLA.

Ndiqeni videon e mëposhtme për të parë testin e sigurisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat