Premiera botërore: Volkswagen ID.3 - Golf ndër automjetet elektrike - Bota Sot
Premiera botërore: Volkswagen ID.3 - Golf ndër automjetet elektrike

Auto

Premiera botërore: Volkswagen ID.3 - Golf ndër automjetet elektrike

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 15:18
Volkswagen

Volkswagen prezantoi modelin e parë që fillimisht u zhvillua vetëm si një makinë elektrike, duke filluar kështu një kapitull të ri në historinë e gjigantit gjerman automobilistik.

Kompania tani dëshiron të bëjë diçka të ngjashme në fushën e makinave elektrike.

Makina, e cila duhet të luante rolin e Golfit në mesin e automjeteve elektrike, nuk mban shenjën e mrekullueshme të ID.3 dhe u prezantua në panairin e veturave në Frankfurt.

Njoftimi nga Volkswagen do të jetë i pari në një seri modelesh elektrike që kompania synon t'u ofrojë klientëve për vitet në vazhdim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat