Premiera botërore: Volkswagen ID.3 - Golf ndër automjetet elektrike - Bota Sot
Premiera botërore: Volkswagen ID.3 - Golf ndër automjetet elektrike

Auto

Premiera botërore: Volkswagen ID.3 - Golf ndër automjetet elektrike

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 15:18
Volkswagen

Volkswagen prezantoi modelin e parë që fillimisht u zhvillua vetëm si një makinë elektrike, duke filluar kështu një kapitull të ri në historinë e gjigantit gjerman automobilistik.

Kompania tani dëshiron të bëjë diçka të ngjashme në fushën e makinave elektrike.

Makina, e cila duhet të luante rolin e Golfit në mesin e automjeteve elektrike, nuk mban shenjën e mrekullueshme të ID.3 dhe u prezantua në panairin e veturave në Frankfurt.

Njoftimi nga Volkswagen do të jetë i pari në një seri modelesh elektrike që kompania synon t'u ofrojë klientëve për vitet në vazhdim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...