Audi zbulon "bishat" e reja RS Q3 dhe RS Q3 Sportback - Bota Sot
Audi zbulon "bishat" e reja RS Q3 dhe RS Q3 Sportback

Auto

Audi zbulon "bishat" e reja RS Q3 dhe RS Q3 Sportback

Më: 26 shtator 2019 Në ora: 19:07
Audi

Audi ka prezantuar dy modele RS nga familja Q3 në të njëjtën kohë. Përveç gjeneratës tjetër Audi RS Q3, ekziston një variant i performancës së lartë të coupe Q3 Sportback.

Nën ‘kapuçin’ e të dy makinave është i njëjti motor - një turbo-benzinë 2.5 me pesë cilindra që siguron 400 kuaj fuqi dhe çiftëzohet me një automatik me 7 shpejtësi S.

Fuqia transmetohet në të katër boshtet me sistem quattro të Audi. RS Q3 dhe RS Q3 Sportback përshpejtojnë nga 0 në 100 km/h për vetëm 4,5 sekonda para se të arrijnë në maksimum, elektronikisht të kufizuar 250 km/orë.

Audi RS Q3 dhe RS Q3 Sportback mbërrijnë në tetor. Çmimi i Audi RS Q3 në Gjermani fillon nga 63.500 euro, dhe versionet Sportback nga 65,000 euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...