Më në fund dihet data e ardhjes së Golfit të ri - Bota Sot
Më në fund dihet data e ardhjes së Golfit të ri

Auto

Më në fund dihet data e ardhjes së Golfit të ri

Më: 3 tetor 2019 Në ora: 17:56
Foto ilustrim

Pas muajve të pritjes dhe disa vonesave, data e ardhjes së gjeneratës së tetë Volkswagen Golf është vendosur përfundimisht.

Golf 8 ishte planifikuar të debutonte në Panairin e veturave në Frankfurt në Shtator, por VW ka lëvizur debutimin për të shmangur tërheqjen e vëmendjes nga premiera e çelësit elektrik ID.3, transmeton KosovaPress.

Golfi i ri, i cili ka shitur 35,000,000 njësi që nga fillimi i tij në 1974, do të zbulohet më 23 tetor në Wolfsburg në ora 18.00.

Nën moton "Jeta ndodh me Golf", VW do të prezantojë gjeneratën e tetë të modelit më të njohur që synon "vendosjen e standardeve të reja me dizajn të pagabueshëm".

Prodhimi i Golf 8 tashmë ka filluar në Wolfsburg, ku do të bëhen versionet standarde dhe karavan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...