Pse dështoi makina më e lirë në botë, 1500 euro e re - Bota Sot
Pse dështoi makina më e lirë në botë, 1500 euro e re

Auto

Pse dështoi makina më e lirë në botë, 1500 euro e re

Më: 26 tetor 2019 Në ora: 20:54
Niveli i ulët i sigurisë. Pak kushte sigurie, që nga mungesa e airbag

Me 1500 euro mund të blihet një motoçikletë, ka madje dhe biçikleta të shtrenjta që kushtojnë aq. Por ka edhe makina, dhe madje me katër vende.

Tata Nano është makina më e lirë në botë. E ofruar për masat në Indi, sigurisht që ofron më pak kushte të rehatshme.

Por gjatë nëntë muajve të vitit 2019, kompania ka shitur vetëm një makinë të vetme në shkurt, dhe asnjë tjetër deri tani.

Tata nuk e ka shpallur ende ndërprerjen e produktit, por duket qartë që këtij modeli i ka ardhur fundi.

Tata ndërkohë ofron një sërë makinash të tjera dhe ka një përqindje të madhe të tregut indian.

Image
Vonesa me prodhimin. Makinat u jepeshin shumë vonë atyre që i porosisnin
Image
Kompania priste që ta blinin njerëzit që përdorin motoçikleta, por makina s’është kurrë aq praktike sa motori, sidomos për parkim
Image
Fakti që është e lirë i bën njerëzit vetvetiu t’i dukej pa cilësi dhe t’i rrinin larg.
Image

Reklama e gabuar. Reklamat e Tatas nuk arritën të krijojnë një lidhje emocionale me blerësin

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat