Ford i hapur për Capri i ri? - Bota Sot
Ford i hapur për Capri i ri?

Auto

Ford i hapur për Capri i ri?

Më: 12 nëntor 2019 Në ora: 18:14
Ford

Filiali evropian i Fordit rishikoi kohët e fundit emrin Puma të përdorur në vitet 1990 për një makinë sportive të përballueshme me dy dyer - megjithëse në versionin e ri ky model është një crossover i vogël.

Ndërsa në SHBA, prodhuesi amerikan po përgatitet të rikthejë një model tjetër ikonik nga e kaluara e tij - SUV Bronco. Kjo prirje sugjeron që Ford mund të jetë në gjendje të rigjallërojë disa nga emrat e tij legjendar nga e kaluara nëse lind mundësia dhe nëse modeli është me kosto efektive për aksionarët e kompanisë.

Ndryshe, modeli Capri ishte në thelb ekuivalenti evropian i Mustang, dhe u prodhua midis 1968 dhe 1986. Në 18 vjet, ai ka shitur më shumë se 1.9 milion njësi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat