Të gjitha rrugët çojnë në Romë: Ferrari i ri mban emrin e Qytetit të Përjetshëm – foto

Auto

Të gjitha rrugët çojnë në Romë: Ferrari i ri mban emrin e Qytetit të Përjetshëm – foto

Më: 14 nëntor 2019 Në ora: 17:30

Modeli i ri i Romës është një homazh për kryeqytetin e Italisë dhe temperamentin e saj të egër dhe dinamik.

Pas modeleve që mbanin emrat e qyteteve individualë italianë, të tilla si Maranello, Modena dhe Portofino, Ferrari emëroi një makinë sipas kryeqytetit të Italisë.

Edhe pse Ferrari Roma ka një dizajn modern, kjo makinë u ndikua nga modelet e shekullit të 20-të, siç janë 250 GT Berlinetta Lusso dhe 250 GT 2 + 2.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat