Mercedes paralajmëron SUV ultra-luksoz, ky është çmimi

Auto

Mercedes paralajmëron SUV ultra-luksoz, ky është çmimi

Më: 20 nëntor 2019 Në ora: 13:13
Mercedes

Prodhuesi gjerman i veturave Mercedes ka vendosur të prezantojë SUV-in e tij ultra-luksoz në Kinë.

Maybach GLS do të debutojë në Guangzhou, i cili spekulohet të kushtojë të paktën 200,000 euro.

Mercedes ka publikuar një foto ku tregon vetëm grilën e përparme dhe fenerët nga errësira.

Duke pasur parasysh çmimin, pritet teknologjia premium dhe brendësia ultra-luksoze e përgjigjes së Mercedesit ndaj Bentley Bentayga.

Sa i përket rrymës, një V8 është shpallur, dhe thashethemet përmendin edhe V12 të fuqishëm.

Mercedes-Maybach GLS do të debutojë në Kinë të enjten.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat