Rrjedhin fotografitë e Jaguar F-Type të ri

Auto

Rrjedhin fotografitë e Jaguar F-Type të ri

Më: 2 dhjetor 2019 Në ora: 13:54
Foto ilustrim

Pak ditë para promovimit, fotot zyrtare të modelit të ri Jaguar F-Type u shfaqën në versionet coupe dhe cabrio.

Ndryshimi më rrënjësor është në panelin e përparmë, ku F-Type mori dritat më të holla LED "të mbështjella nën kapuç”.

Parakolpi i përparmë gjithashtu është ridizajnuar, ndërsa pjesa e pasme përmban një grup lakimi të lehtë në këndet e makinës.

Nuk ka fotografi të enterierit, por pritet një panel i ri digjital, i ngjashëm me atë nga XE me karakteristika të reja multimediale. F-Type gjithashtu do të marrë një transmetim të përmirësuar dhe materiale me cilësi më të lartë.

Spekulohet se do të mundësohet nga BMW V8 pasi të dy kompanitë krijuan një bashkëpunim. Sidoqoftë, është shumë më realiste të pritet një turbo-benzinë e re me gjashtë cilindra që sigurojnë 395 kuaj fuqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat