BMW shuan modelin që do t’iu mungojë fansave të shumtë - Bota Sot
BMW shuan modelin që do t’iu mungojë fansave të shumtë

Auto

BMW shuan modelin që do t’iu mungojë fansave të shumtë

Më: 6 janar 2020 Në ora: 17:54
BMW

Prodhuesi gjerman nuk do të prodhojë më versionin GT të serisë 3.

Sipas revistës Autocar, ky vendim është shkaktuar nga ulja e kostos, dhe është bërë menjëherë pas njoftimit se modeli do të vazhdojë të prodhohet për shkak të kërkesave të klientëve.

Pasardhësi i këtij modeli të makinave, të paktën tani për tani, nuk është synim i kompanisë.

BMW Seria 3 GT u zbulua në panairin e veturave në Gjenevë në vitin 2013 dhe ishte në dispozicion në versionet me naftë dhe benzinë me katër ose gjashtë cilindra, si dhe opsionet e pasme dhe të gjitha rrotave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat