Më elegante, po aq e fuqishme dhe më e lirë - Audi freskon S4 - Bota Sot
Më elegante, po aq e fuqishme dhe më e lirë - Audi freskon S4

Auto

Më elegante, po aq e fuqishme dhe më e lirë - Audi freskon S4

Më: 16 janar 2020 Në ora: 13:46
Audi S4

Audi ka rifreskuar ofertën e saj në familjen 2020 A4 me variantin sportiv S4.

S4 për 2020 është mundësuar nga i njëjti motor 3.0 litërsh V6 që ka deri tani, i cili ka 349 kuaj fuqi përmes sistemit të të gjitha rrotave Quattro dhe automatikut me tetë shpejtësi.

Karakteristikat kryesore të modelit të rifreskuar janë detajet e reja të jashtme, të udhëhequra nga fenerët e përparmë elegant dhe një panel me drita të pasme.

Maska e përparme ka pamjen e një blete mjalti, ndërsa theksohen marrjet e ajrit para dhe shkarkimi.

Risia e enterierit është sistemi modern multimedial MIB 3 në pult, të cilin Audi tregon se është dhjetë herë më i shpejtë se më parë.

Audi ka ulur çmimin e S4 krahasuar me modelin e mëparshëm, duke filluar në Gjermani me 46.600 euro.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat