Toyota tërheq 3,4 milionë automjete për probleme me airbag-un - Bota Sot
Toyota tërheq 3,4 milionë automjete për probleme me airbag-un

Auto

Toyota tërheq 3,4 milionë automjete për probleme me airbag-un

Më: 22 janar 2020 Në ora: 12:56
Toyota

Kompania japoneze e prodhimit të makinave, Toyota do të tërheqë rreth 3,4 milionë automjete në të gjithë botën për mosfunksionim të airbag-ut.

"Tërheqja nga tregu e makinave, duke përfshirë 2,9 milionë automjete në SHBA, përfshin modele si Corolla, Corolla Matrix, Avalon dhe Avalon HV’’,  deklaroi Toyota, por këtë herë, sipas saj, ‘asnjë makinë nuk do të tërhiqet nga Japonia dhe Evropa’.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat