A jeni gati? Këto janë makinat që do sjellë Mercedes këtë vit - Bota Sot
A jeni gati? Këto janë makinat që do sjellë Mercedes këtë vit

Auto

A jeni gati? Këto janë makinat që do sjellë Mercedes këtë vit

Më: 4 shkurt 2020 Në ora: 15:03
Mercedes

Mercedes, prodhuesi gjerman i automobilave, ka konfirmuar planet zhvillimore për lansimin e 32 modele të reja që do nxjerrën deri në fund të 2022-ës.

Në mesin e këtyre modeleve të reja do ketë zëvendësime për ato aktuale, siç janë: C-Class, S-Class dhe SL.

Mercedes SL, i cili do ketë të njëjtën platformë sikurse Mercedes-AMG GT, do arrijë në treg më 2021-ën.

Modelet e reja të performancës AMG janë gjithashtu në pritje, duke përfshirë një model të ri GT 4-Door Coupe me një fuqi të përparuar -in që prodhon mbi 800 kuaj fuqi dhe kthimin e shumëpritur të serive GT Black.

Dorëzimet për versionin e prodhimit të super-makinës Mercedes-AMG 1 tani pritet të fillojnë në 2021 pas vonesave të shkaktuara nga testimet.

Marka automobilistike do të prezantojë modele të reja elektrike Fortwo dhe Forfour që do të dalin në shitje nga mesi i këtij viti, së bashku me një SUV të ri kompakt elektrik deri në vitin 2022.

Përveç kësaj, pesë modele të reja do të bashkohen me familjen EQ, përfshirë versionet e prodhimit të koncepteve EQA dhe EQS dhe modelet e reja EQB, EQE dhe EQG, si pjesë e një programi të zhvillimit prej 10 miliardë eurosh që do ta bëjë Mercedes në makinat elektrike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat