​VW lëshon falas automjetet në SHBA për shpërndarjen e furnizimeve

Auto

​VW lëshon falas automjetet në SHBA për shpërndarjen e furnizimeve

Më: 13 prill 2020 Në ora: 17:24
Foto ilustrim

Volkswagen (VW) njoftoi sot se do të sigurojë ndihmë financiare për tregtarët e saj në SHBA në kërkim të huazimit të automjeteve të kompanisë për të marrë dhe dërguar gjëra esenciale në zonat e prekura nga pandemia COVID-19.

Lëshimi i përkohshëm i makinave zakonisht u ofrohet klientëve ndërsa automjetet e tyre janë në shërbim riparimi, dhe bankat lokale të ushqimit, shitësit e maskave dhe veshjet mbrojtëse dhe nevojat e tjera mund të kontaktohen për shpërndarjen e gjërave ushqimore për dërgimin në shtëpi të atyre që nuk mund të lënë shtëpitë e tyre, thuhet në deklaratë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat