Lamborghini që rrallëherë do e keni mundësinë ta shihni, po shiten vetëm 40 copë në botë

Auto

Lamborghini që rrallëherë do e keni mundësinë ta shihni, po shiten vetëm 40 copë në botë

Më: 13 maj 2020 Në ora: 23:16
Lamborghini

Lamborghini Centario, i pajisur me një motor V12, një ndër motorët më të fuqishëm të prodhuar ndonjëherë, po konsiderohet si modeli më i rrallë i firmës italiane për prodhimin e makinave.

Centario është gjithashtu shumë më ekskluziv se Aventador, me vetëm 40 copë të prodhuar në të gjithë botën: 20 kupe (coupe) dhe 20 pa çati.

Centario akordohet me një motor të tipit V12, me fuqimarrje prej 6.5 litrash, si dhe një zë drithërues.

Modeli i rrallë i firmës automobilistike italiane gjithashtu arrin kapacitetin e 759 kuaj fuqive, gati 30 më shumë sesa Aventador S.

Marrë parasysh se para periudhës së pandemisë vetura në Kanada shitej rreth 3,5 milionë euro, firma tashmë i ka vënë etiketën 1,84 milionë euro.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat