Mercedes tregon për herë të parë foto të S-Class elektrik - Bota Sot
Mercedes tregon për herë të parë foto të S-Class elektrik

Auto

Mercedes tregon për herë të parë foto të S-Class elektrik

Më: 7 qershor 2020 Në ora: 12:51
Foto Ilustrim

Prodhuesi gjerman i makinave Mercedes-Benz ka publikuar një imazh të parë të modelit të tij të ardhshëm EQS, i cili thuhet se është versioni elektrik i S-Class.

Siç raporton Electrek, automjeti mund të shihet vetëm i veshur me veshje kamuflimi.

Një pamje e tillë quhet Erlkönig në qarqet e automobilave.

Për shkak të kamuflazhit, ju mund të shihni pak nga pamja aktuale.

Fuqia e karikimit 350 kW

Makina elektrike duhet të përshpejtojë nga 0 në 100 km/orë në 4,5 sekonda dhe të arrijë një shpejtësi maksimale mbi 200 km/orë.

Me një fuqi maksimale të karikimit 350 kW, EQS do të tejkalojë të gjitha makinat elektrike në treg.

EQS-Erlkönig tashmë është parë në natyrë dhe siç raporton Inside EVs, një shofer gjerman pa automjetin në një pikë karikimi në Gruibingen, në juglindje të Stuttgartit.

EQS duhet të dalë në treg vitin e ardhshëm ndërsa disa modele të reja Mercedes do të shfaqen nën tregun EQ në vitet e ardhshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat