Audi RS Q8 e re më e fuqishme se një Bugatti Veyron - Bota Sot
Audi RS Q8 e re më e fuqishme se një Bugatti Veyron

Auto

Audi RS Q8 e re më e fuqishme se një Bugatti Veyron

Më: 8 qershor 2020 Në ora: 14:53
Audi RS Q8

Tashmë është lëshuar në treg vetura e re nga kompania Audi.

Audi RS Q8 ka performanca të mira e cila shpesh po krahasohet edhe me një Lamborghini.

Nëse doni të keni më shumë kuaj fuqi në makinën tuaj, atëherë kjo makinë u ofron diçka të tillë, sepse ajo vjen me 1.010 kuaj fuqi dhe 1250 Nm, dhe do të kushtojë plotë 113 mijë euro.

Kjo makinë arrin shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë në vetëm 3.8 sekonda.

Po, kjo e bën këtë Audi RS Q8 më të fuqishëm se një Bugatti Veyron.

Kjo makinë vjen edhe me disa modele tjera edhe më të lira, por me performanca më të dobëta, dhe me kuaj fuqi më pak.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat