Mercedes-AMG GT R Pro do të vije në shtator dhe do të prodhohet në një numër të kufizuar

Auto

Mercedes-AMG GT R Pro do të vije në shtator dhe do të prodhohet në një numër të kufizuar

Më: 10 qershor 2020 Në ora: 14:12
Mercedes-AMG GT R

Mercedes-AMG do të vije në shtator dhe kompania ka njoftuar se kjo makinë do të prodhohet në një numër të kufizuar.

Kompania ka njoftuar se vetëm 750 njësi do të prodhohen në total nga kjo makinë.

Me çmim 453.200 dollarë, GT R Pro bëri disa xhiro në Nürburgring të Gjermanisë.

Kjo makinë është e ndërtuar në atë mënyrë, që e bënë këtë makinë më të lehtë se çdo makinë tjetër e GT-së.

GT R ​​Pro është e ndërtuar prej fibrave të karbonit. Kjo makinë ka një motor 4.0, V8 dhe ka 430 kuaj fuqi dhe 700 Nm. Kjo makinë shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra e arrin për 3.6 sekonda.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat