​Volkswagen përgatit dy modele të reja në fund të qershorit - Bota Sot
​Volkswagen përgatit dy modele të reja në fund të qershorit

Auto

​Volkswagen përgatit dy modele të reja në fund të qershorit

Më: 11 qershor 2020 Në ora: 17:54
​Volkswagen

Për dy javë premierën do ta ketë Arteon i ristilizuar, por edhe një variant krejtësisht të ri, Shooting Brake të kësaj makine.

Ndërsa pandemia e koronavirusit ngadalë po zbehet në Evropë, prodhuesit e makinave gjithashtu po zgjohen, duke paralajmëruar gjithnjë e më shumë modele të reja.

Ishte radha e makinave, premierat e të cilave u shtynë për shkak të virusit, por edhe risitë që duhej të prezantoheshin gjatë verës, sipas orarit të mëparshëm. Kështu, Volkswagen njofton debutimin e dy modeleve të reja për 24 qershor.

Njëri është një Arteon coupe-sedan e ridizajnuar, dhe tjetri është varianti i saj plotësisht i ri i trupit - Shooting Brake.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat